Bezpieczne holowanie pojazdów

Holowanie – czyli o awarii na drodze

Sytuacja, w której samochód odmawia kierowcy posłuszeństwa i zwyczajnie zatrzymuje się w ruchu drogowym, zapewne jest bardzo stresująca. Auto, bowiem należy bezpiecznie przetransportować w miejsce, w którym można usterkę usunąć, czyli do warsztatu samochodowego. Wytyczne, co do holowania pojazdów są opisane w Kodeksie drogowym i, zarówno holujący, jak i holowany, powinni ich przestrzegać.

Jak prawidłowo holować pojazd?

Należy mieć na uwadze, że holowanie pojazdu nie może stwarzać zagrożenia na drodze, dlatego pojazd holujący musi się stosować do ograniczenia prędkości. Ponadto, jedną z zasad określających bezpieczne holowanie, jest przyłączenie w taki sposób pojazdu holowanego, aby nie mógł się on odczepić w czasie ruchu. Nie jest takie proste, holować samochód, dlatego też, każdy kierowca powinien zapoznać się z wytycznymi, w razie, gdyby kiedyś przyszło mu stanąć w roli holowanego lub holującego.

Autoholowanie, Lublin – jak wyjść z opresji szybko i sprawnie

W sytuacji awaryjnej na drodze możemy skorzystać z firm, które trudnią się takim działaniem. Profesjonalne holowniki są przystosowane do pomocy z każdej opresji i zapewniają bezpieczny transport w określone miejsce. Dowiedz się więcej na http://lodzlaweta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *