Jak wybrać najlepszy samochód miejski?

Choć w samochodzie najważniejsza jest mimo wszystko możliwość przemieszczania się w dowolne miejsce, to jednak jeśli planujesz poruszać się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej, warto dobrać pojazd dedykowany do takich warunków.

Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wymiary: jeśli nie potrzebujesz na co dzień wielkiego bagażnika, a cenisz sobie możliwość wygodnego parkowania, lepiej zrezygnuj z wersji combi. W większości miast parkowanie – szczególnie w ścisłym centrum – to zwykle duże wyzwanie, więc jeśli często zmieniasz lokalizację, przyda Ci się auto z możliwością wygodnego parkowania, dlatego świetnym rozwiązaniem jest system automatycznego parkowania lub czujniki i kamery. Dzięki temu bez obaw zaparkujesz nawet w dość ciężkich warunkach bez ryzyka zarysowania czy zniszczenia karoserii. Jeżdżąc po mieście musisz liczyć się z wyższym spalaniem, dlatego wybieraj samochody ekonomiczne w użytkowaniu. Bardzo ważna jest również klimatyzacja – miejskie upały oraz korki to niezbyt dobre połączenie, więc klimatyzacja uratuje Cię przed przegrzaniem i niepotrzebnym stresem.

Świetną propozycją dla osób zainteresowanych samochodami miejskimi są samochody hybrydowe, czyli spalinowo – elektryczne. Część osób nadal obawia się takich rozwiązań – zupełnie niepotrzebnie. Samochody hybrydowe są bowiem wyposażone w sprawdzoną i dopracowaną technologię, dzięki czemu ich awaryjność jest wyjątkowo niska. Samochody hybrydowe są także bardzo proste w obsłudze dzięki bezstopniowym skrzyniom biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *