ładowarka do samochodu elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Według szacunków ekspertów, do 2050 roku, aż siedem samochodów na dziesięć, sprzedawanych w polskich salonach, będzie wykorzystywać napęd elektryczny. Trudno jest w to zresztą wątpić – samochody elektryczne stają się bowiem coraz popularniejsze, zaś ich osiągi wciąż zadziwiają możliwościami. Także i same ceny tego typu pojazdów ulegają powolnemu, lecz stopniowemu obniżeniu, co pozwoliło na zwiększanie ich przystępności w oczach zwykłych kierowców. Nie dziwi więc fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się ładowarki do samochodów elektrycznych. Te podręczne urządzenia, dostępne zarówno w wersji stojącej, jak i wiszącej, umożliwiają bowiem skuteczne uzupełnienie poziomu baterii zaparkowanego wozu. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

 

Ładowarki do samochodów elektrycznych w przydomowym garażu

Ładowarki EV są coraz częściej montowane właśnie w prywatnych garażach. Urządzenia te odznaczają się bowiem kompaktowymi wymiarami, szybkim ładowaniem oraz niewielkim zużyciem energii. Szczególnym uznaniem cieszy się tu model EVlink Wallbox, opracowany przez uznaną markę Schneider Electric. Po zaparkowaniu auta, wystarczy podłączyć je do przewodu ładowarki, niczym urządzenie mobilne lub laptopa. Solidna obudowa ładowarki do samochodów elektrycznych Wallbox sprawia, że możliwy jest montaż urządzenia nie tylko wewnątrz garażu, ale również na świeżym powietrzu. Ładowarkom tym niestraszne są bowiem trudne warunki atmosferyczne, na czele z obfitymi opadami.

 

Ładowarki EV w obiektach przemysłowych

Oczywiście, z urządzeń tych mogą korzystać także firmowe parkingi. Rozwiązania, oferowane przez firmę Schneider Electric, obejmują bowiem ładowarki EV, umożliwiające uzupełnianie poziomu baterii w kilku autach jednocześnie. Dzięki temu, urządzenia te są znakomitą opcją dla firm, stawiających na elektryczny napęd w wozach służbowych. Obecność ładowarek samochodowych jest przy tym idealnym sposobem na zwiększenie pozytywnej reputacji firmy. Z urządzeń tych korzystać będą bowiem mogli także odwiedzający nas partnerzy biznesowi. Jeśli kwestia ekologii przedsiębiorstwa nie jest zatem dla nas sprawą drugorzędną, naprawdę warto jest zainwestować w zakup profesjonalnych sprzętów ładujących.