Przesiądź się na motocykl

Jazda motocyklem może być dużą frajdą, ale jest też sposobem na uniknięcie korków i bezproblemowe dotarcie do celu. Zwłaszcza na krótszych trasach motocykl może z powodzeniem zastąpić samochód.

Prawo jazdy na motocykl 

Do jazdy motocyklem potrzebne jest prawo jazdy.  Dla jednych jazda na motocyklu jest wstępem do późniejszej jazdy samochodem, ale prawdziwi pasjonaci dwóch kółek nie rozstają się z motocyklem przez całe życie. Zwłaszcza wiosną czy latem, kiedy jest ciepło, jazda na motocyklu może dawać prawdziwą przyjemność, jednak aby legalnie poruszać się tym pojazdem, potrzebne jest prawo jazdy kat. A. Jeżeli uzyskamy te uprawnienia, to mamy prawo prowadzić motocykl bez względu na jego pojemność. Kategoria A pozwala także prowadzić motocykle trójkołowe oraz z przyczepą lub z bocznym wózkiem. Czas potrzebny na zrobienie prawa jazdy na motocykl to od kilku tygodni do kilku miesięcy, tyle bowiem może trwać kurs wraz z zajęciami praktycznymi i egzaminem. Kurs warto zrobić wiosną lub latem, kiedy są najlepsze warunki drogowe do jazdy motocyklem. 

Kursy i egzaminy

Posiadacze prawa jazdy kategorii B mogą jeździć niektórymi motocyklami, bez konieczności zdobywania kolejnych uprawnień. Jeżeli jednak chcą mieć większe możliwości, również oni muszą ukończyć kurs na prawo jazdy kat. A. Test podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Kursant ma za zadanie przygotować się do bezpiecznej jazdy, poznać pojazd od strony technicznej, wykonać zadania na placu manewrowym, a następnie sprawdzić się podczas jazdy w mieście. Bardzo ważnym etapem kursu są zadania na placu, bowiem  od tego, jak je wykonamy, w dużej mierze zależy to, jak później poradzimy sobie na ulicy. Warto zdecydować się na kurs prawa jazdy w renomowanej, sprawdzonej szkole, aby mieć pewność, że zostaniemy dobrze przygotowani do jazdy po drogach, ścieżkach i autostradach. Motocykl dowiezie nas do celu – czasem nawet szybciej niż samochód, gdy są korki, ale przyjemność, jaką daje jazda nim może też być celem samym w sobie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *