producent szczęk hamulcowych

Tomex – producent szczęk hamulcowych

Tomex to jedna z niewielu firm, która może pochwalić się mianem jednego z największych producentów elementów układu hamulcowego w Europie. Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz rzetelność w codziennej pracy sprawiły, że grono klientów w Europie Środkowo-Wschodniej nieustannie się powiększa. Co więcej, Tomex znajduje również odbiorców poza Europą, także w Afryce. Produkty dostosowane są do bezpiecznego użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych. Producent szczęk hamulcowych przygotowuje rocznie około dziesięciu milionów akcesoriów do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Wszystkie produkty wyposażenia układu hamulcowego powstają w nowoczesnym parku maszynowym z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi oraz technik. Wyspecjalizowany personel czuwa nad tym, aby każdy etap produkcji przebiegał zgodnie z przyjętymi normami i standardami. Dodatkowo nad możliwie najwyższą jakością produktów pracuje także dział badań i rozwoju oraz laboratoria. 

Szczęki hamulcowe – charakterystyka

Szczęki hamulcowe tuż obok klocków oraz tarcz hamulcowych stanowią podstawową część, która wchodzi w skład bębnowego układu hamulcowego. Ich rola jest niezbędna podczas hamowania auta. Aby zachować jak najdłużej ich żywotność, trzeba stosować nowoczesne środki chemiczne, które dbają o higienę układu hamulcowego. Odtłuszczają go i usuwają zanieczyszczenia. Parki maszynowe wytwarzają także czujniki zużycia, zestawy akcesoriów, czujniki ABS. 

Działalność CSR firmy Tomex

Tomex od czterdziestu lat dostarcza hamulce i inne elementy układu hamulcowego polskim i zagranicznym kierowcom. Angażuje się także w działania społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz lokalnej społeczności. Wspierają klub sportowy Kłos Budzyń, przekazując nowe stroje piłkarskie. Realizuje projekty dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej, między innymi Hybri-Tech. Co roku jest patronem cyklu Szkoleń Bezpiecznej Jazdy. Podczas pandemii firma niosła pomoc lokalnemu szpitalowi w Pile.