Opcje leasingu dla aut dostawczych

Twoja firma potrzebuje samochodu dostawczego? Jeśli nie masz wolnych środków, które mógłbyś przeznaczyć na ten cel, to należy rozważyć inne możliwości zakupu. Po pierwsze można zaciągnąć kredyt samochodowy lub skorzystać z leasingu na samochód. Z tej drugiej opcji bardzo często korzystają polskie przedsiębiorstwa. Zasilenie floty o auto dostawcze może usprawnić wiele kwestii mających znaczenie w firmie.

Dlaczego warto wybrać leasing?

Z kilku prostych przyczyn, sama procedura nie wymaga zbyt wiele czasu, w porównaniu z zaciągnięciem kredytu. Ponadto decyzja o akceptacji lub odrzuceniu zostaje wystawiona o wiele szybciej. Wiele osób, które nagle przestały z wielu różnych przyczyn posiadać samochód, z pewnością będą rozważały tego typu opcję. Oszczędność czasu w dzisiejszych realiach, to wartość zbliżona do samego pieniądza. Potrzebujesz VW Transporter? Leasing umożliwi ci szybki i korzystny finansowo zakup tego dostawczego auta.

Brak rygorystycznych i skomplikowanych weryfikacji

Zaciągając kredyt rozpoczynamy kilkuetapową weryfikację. Oceniana jest nasza zdolność kredytowa, która charakteryzuje się dużym skomplikowaniem oraz rygorem. To także dużo czasu, a co jeśli potrzebujemy szybko samochodu dostawczego, np. VW Transporter. Leasing w takiej sytuacji jest nieoceniony. Należy pamiętać, że w tym przypadku nie mówimy o zakupie, a o wydzierżawieniu. Leasingodawca w takiej sytuacji przekazuje klientom prawo do korzystania z samochodu przez określony w danej umowie czas.

Potrzebne auto dostawcze VW Transport na raz!

To co naprawdę przyciąga przedsiębiorców, to fakt, że leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej. Opłacany jest tylko i wyłącznie czynsz leasingowy. Poza tym korzysta z tzw. „tarczy podatkowej”, która w tym celu wliczana jest w koszty uzyskania przychodu. Walorem tego rozwiązania jest comiesięczny czynsz leasingowy, który pokrywany jest z bieżących dochodów będący wypracowanym. Do zapamiętania jest fakt iż, w Wielkiej Brytanii wszystkie opłaty wlicza się do wartości netto i to bez „VAT”.