Ładowanie samochodów elektrycznych w Katowicach

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej aut elektrycznych, co niezwykle cieszy ekologów i naszą planetę. Samochody elektryczne napędzane są wyłącznie energią elektryczną, która dostarczana jest w specjalnych stacjach ładowania pojazdów. Choć wraz ze wzrostem ilości samochodów elektrycznych na polskich drogach, pojawiło się więcej stacji ładowania tego typu pojazdów, wciąż większośc kierowców ma problem z naładowaniem samochodu elektrycznego. Problem ten dotyka przede wszystkim mniejszych miast, ale nawet w Katowicach pojawiły się głosy mówiące o tym, że istnieje za mało miejsc przeznaczonych do ładowanie elektryka Katowice. Czy to prawda? 

Stacje ładujące na terenie Katowic 

Katowice wciąż wychodzą naprzeciw wymaganiom mieszkańców oraz turystów i w ostatnim czasie mogą to zauważyć również właściciele aut elektrycznych. W ostatnim czasie można zauważyć wysyp stacji ładujących, choć jedną z najważniejszych jest ta, dostępna na terenie Centrum Handlowego 3 Stawy. Ładowanie elektryka Katowice na terenie parkingu należącego do Centrum Handlowego 3 Stawy, jest niezwykle dobrym posunięciem dla kierowców, którzy korzystają z przejazdu autostradą A4. W pobliżu galerii istnieje węzeł, który umożliwia szybki zjazd do galerii i naładowanie naszego pojazdu. 

Jak naładować samochód elektryczny? 

Ładowanie elektryka Katowice na stacji ładującej ogólnodostępnej w Centrum Handlowe 3 Stawy, jest niezwykle proste i przypomina ładowanie urządzeń takich jak laptop czy smartfon. Stacja ładowania do złudzenia przypomina dystrybutor, dostępny na klasycznej stacji paliw. Kluczową różnicą jest to, że przez przewody płynie prąd elektryczny, a nie paliwo, które po podłączeniu we wskazane miejsce, ładuje pojazd elektryczny. Czas ładowania zależny jest od modelu pojazdu oraz potrzeb osoby, korzystającej ze stacji ładowania. Dodatkowo, na stacji ładującej zamontowany jest wyświetlacz, na którym widoczne są informacje dotyczące całego procesu ładowania.