Rejestracja anglika w Polsce

Samochody z kierownicą po prawej stronie stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Istnieje jednak potrzeba zmiany rejestracji samochodu z ruchu lewostronnego na prawostronny. Samochody z kierownicą po prawej stronie nie są dozwolone w Polsce, ponieważ ruch odbywa się po lewej stronie drogi. Jednak te samochody mogą być zarejestrowane w Polsce, jeśli były tam oryginalnie produkowane.

Rejestracja anglika Polsce to złożony proces, który należy przeprowadzić zgodnie z określonymi przepisami i procedurami. Proces ten obejmuje wszystko, od sprawdzenia, czy Twój samochód został pierwotnie wyprodukowany w tym kraju, po rejestrację go w polskich władzach. Aby zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie, musisz przedstawić dowód, że samochód został wyprodukowany w kraju, który zezwala na rejestrację samochodu z kierownicą po prawej stronie (takim jak Wielka Brytania, Irlandia i Portugalia). Będziesz także musiał dostarczyć dokumenty potwierdzające, że zakupiłeś nowy pojazd i dowód własności, wraz z formularzem wniosku wypełnionym przez Ciebie lub osobę, która ma nad Tobą władzę prawną (np. rodzica lub opiekuna).

Rejestracja anglika w Polsce – o czym należy pamiętać 

Samochody z kierownicą po prawej stronie nie są dozwolone w Polsce. Nie wolno ich importować ani reeksportować. Dzieje się tak dlatego, że drogi w Polsce są przeznaczone dla samochodów z kierownicą po lewej stronie. Aby zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie, należy udać się do polskiego konsulatu za granicą i uiścić opłatę oraz podatek importowy. Rejestracja samochodu z kierownicą po prawej stronie w Polsce jest trudna, zwłaszcza dla tych, którzy kupują swoje samochody poza granicami kraju i chcą je zarejestrować w Polsce na użytek własny.

W Polsce nie wolno rejestrować samochodów z kierownicą po prawej stronie. Dlatego wszystkie samochody, które zostały sprowadzone do Polski, były rejestrowane na nazwisko właściciela. To bardzo utrudniło zagranicznym kierowcom, którzy chcieli kupić drugi samochód lub go wynająć. Teraz, po długim oczekiwaniu, w Polsce wreszcie wprowadzono rejestrację auta z kierownicą po prawej stronie, co ułatwi życie zarówno zagranicznym gościom, jak i mieszkańcom.