Auta sprowadzane z USA na polskich drogach

Auta sprowadzane z USA na polskich drogach

Auta sprowadzane z USA na polskich drogach

Auta sprowadzane z USA są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Dlaczego? Najzwyczajniej w świecie to się opłaca. Korzyść z tego jest podwójna. Po pierwsze właściciel staje się posiadaczem wyjątkowego samochodu, a po drugie import samochodów ze Stanów jest opłacalny mimo ogromnej odległości jaka dzieli te dwa kraje.

Import samochodów ze Stanów trzeba zaplanować

Import samochodów ze Stanów naprawdę się opłaca. To nie jest mit. Nawet, gdy policzy się dodatkowe opłaty, dobrze zaplanowana transakcja zwykle jest „na plus”. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Auta sprowadzane z USA wiążą się z dodatkowymi kosztami. To prawda. Nie jest to tylko przewiezienie samochodu z jednego kraju do drugiego. Dlatego tak ważna w pierwszym etapie jest kalkulacja kosztów. Komuś, kto nie zna się na transporcie aut spoza „wielkiej wody” może się wydawać, że wozy są tam znacznie tańsze. Niestety, w praktyce okazuje się, że trzeba zapłacić więcej. Do samej transakcji trzeba doliczyć prowizje dla domu aukcyjnego, transport samochodu, cło oraz podatek VAT. Już na miejscu czekają jeszcze koszty dostosowania samochodu do europejskich norm.

Auta sprowadzane z USA to hit

Mimo wszystkich niedogodności i kosztów, auta sprowadzane z USA są niezwykle popularne. Miłośników tych samochodów nie zniechęcają procedury, ani wydatki. Ostatecznie, po zakupie okazuje się, że mimo dodatkowych opłat bilans i tak jest korzystny.

Czy warto sprowadzać samochód samodzielnie? Jeżeli macie paszport, znajomości na miejscu, orientację w tematyce aukcji lub kontakt z właścicielem, który chce sprzedać swój samochód i w dodatku jesteście przygotowani na wszystkie procedury, oczywiście. Pamiętajcie, że do tego dojdzie jeszcze koszt przystosowania wozu do norm europejskich.

Najprościej jednak zlecić zakup wiarygodnemu pośrednikowi lub sprawdzić już dostępne modele. Na naszej stronie znajdziecie wiele już przygotowanych samochodów, które tylko czekają na nowych właścicieli. Ominą was wówczas dodatkowe wysiłki i administracyjne zawiłości. To my bierzemy na siebie wszystkie konieczne procedury.