Jak funkcjonuje kalkulator leasingowy?

Podstawowe narzędzie przed zakupem auta

Kalkulator leasingowy wkrótce stanie się narzędziem, które będzie używane za każdym w momencie pierwszych przymiarek do zakupu auta firmowego. Bez generowania kolejnej dawki stresu w salonie będziemy już w stanie określić nasze wymagania, gdyż poznamy potencjalną wycenę poprzez koszty leasingu. Jednak to nie jest jedyny parametr, od którego tak naprawdę zależy.

Co wchodzi w skład kosztów leasingu?

Rozważ możliwe formy finansowania zakupu auta firmowego. Wydawałoby się, że podanie wyceny to wszystko, ale w skład kosztów leasingu wchodzą inne parametry, które wchodzą w grę w kwestii uzyskania rzetelnej symulacji kosztów. Jednym z nich będzie okres finansowania, czyli czas, podczas którego będziemy spłacać nasze zobowiązanie. Kolejnym krokiem będzie ustalenie modelu samochodu i wyposażenie. W ten sposób dostrzeżemy, czy nas stać na droższe auto, czy będziemy zmuszeni zakupić nieco tańszy typ. Kalkulator leasingowy poda nam wysokość wpłaty początkowej oraz miesięcznej raty, a także harmonogram spłat.

Spotkaj się z doradcą

Używany przez nas kalkulator leasingowy pozwala na wstępny szacunek w ofercie leasingowej. Jest to pożyteczne rozwiązanie, ale zawsze też warto spotkać się z doradcą i z nim porozmawiać o dodatkowych opcjach, zadać pytania, które pozwolą na stworzenie bardziej atrakcyjnej oferty niż ta, którą początkowo sobie wyliczyliśmy. Kalkulator leasingowy zawsze opiera się na standardowych założeniach.