Koła transportowe z poliuretanu marki Blickle – niemiecka jakość w polskim przemyśle

Rodzinna niemiecka firma Blickle działa na rynku europejskim i amerykańskim już od ponad 60 lat. W tym czasie udało jej się udoskonalić kultowe modele kół przemysłowych, wzbogacając je o innowacyjne technologie zapewniające wytrzymałość oraz wysoki komfort jazdy.

Koła transportowe Blickle można nabyć w naszym kraju za pośrednictwem strony www.kola.com.pl prowadzonej przez wyłącznego dystrybutora kół i zestawów kołowych Blickle w Polsce – poznańską firmę Promag. W sklepie internetowym z produktami Blickle znajdziemy koła obrotowe o wielorakim zastosowaniu. W przemyśle coraz częściej wykorzystuje się koła poliuretanowe, stosowane głównie w obszarach logistyki wewnętrznej. Aby wybrać odpowiednie koła, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem lub bezpośrednio skontaktować z przedstawicielem firmy Promag.

Koła poliuretanowe z wtryskowo formowanym bieżnikiem

W ofercie Promag znajdziemy zestawy kołowe stałe oraz skrętne z kołami poliuretanowymi, które charakteryzują się odpornością na ścieranie oraz niewielkim oporem toczenia, dzięki użyciu wtryskowo formowanego bieżnika z poliuretanu. Kółka poliuretanowe Blickle charakteryzują się termoplastycznym bieżnikiem z poliuretanu – modele PATH mają tarczę koła z poliamidu, natomiast POTH cechują się ciężkimi tarczami poliamidowymi.

Koła poliuretanowe do dużych obciążeń

Szukając kół poliuretanowych do dużych obciążeń, warto zwrócić uwagę na oferowany przez Promag model ALST, w którym zastosowano zapewniającą wysoki komfort jazdy specjalną technologię Blickle Softhane. Modele ALST zostały wykonane z zielonego elastomeru poliuretanowego 75°Shore A i cechują się aluminiową tarczą koła. Do dużych obciążeń przeznaczono również koła poliuretanowe ALTH i GTH wykonane z jasnobrązowego elastomeru poliuretanowego 92°Shore A. W tych modelach zastosowano niezwykle wytrzymały na przecięcia oraz dalsze rozdzieranie bieżnik wykonany w technologii Blickle Extrathane. Modele ALTH charakteryzują się aluminiową tarczą koła, natomiast w GTH tarcza wykonana została z wytrzymałego żeliwa.