Leasing stanowi ciekawą alternatywę dla zakupu nowego auta. To właśnie motoryzacja w pierwszej kolejności kojarzy się z taką współpracą. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na świetny wóz prosto z salonu. Dzięki leasingowi natomiast ludzie są w stanie jeździć nowoczesnym, jeszcze błyszczącym autem, które właśnie weszło na rynek, mimo że normalnie nie byłoby ich na nie stać.
Różne podejście do leasingu
Podpisując umowę leasingową, musisz jednak wiedzieć, jak zamierzasz później postąpić. Czy Twoim celem jest późniejszy wykup auta, po okresie obowiązywania umowy? A może po tym czasie chcesz wybrać sobie nowy samochód pod leasing? W zależności od tego, jakie masz plany, powinieneś dobrać najbardziej korzystną umowę. Niektóre firmy proponują bowiem leasing z tak zwanym wysokim wykupem, który jest świetną propozycją, jeśli chcesz tylko pojeździć danym autem przez kilka lat, po czym przerzucić się na następne, bez konieczności wykupu używanego przez siebie dotychczas samochodu. Tym już zajmuje się przedsiębiorstwo, do którego Twoje auto należy (oczywiście, musisz dokładnie zapoznać się z umową, aby mieć co do tego pewność).
Druga możliwość to skorzystanie z tradycyjnego leasingu, w którym miesięczne raty są wyższe, ale za to cena wykupu jest dużo niższa. Ta propozycja będzie dla Ciebie lepsza, jeśli zależy Ci, aby samochód, którego będziesz używać, po kilku latach stał się Twoją własnością. W każdym przypadku trzeba, oczywiście, uważnie zapoznać się z oferowanymi przez firmę leasingową warunkami. Warto również spisać sobie wszystkie wady i zalety konkretnych rozwiązań.