Znajdź kask odpowiedni do potrzeb

Wybór kasku motocyklowego bywa trudny, szczególnie w przypadku mało doświadczonego kierowcy. Warto więc głęboko zastanowić się nad konkretnym modelem, tym bardziej że ostateczna decyzja powinna zależeć od wielu kwestii. Kupując kask motocyklowy, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj, materiał, z jakiego został wykonany, rozmiar czy kolory. Wiele zależy od maszyny, jaką się posiada, oraz od stylu jazdy.

Kask otwarty do miasta

Uwielbiasz spokojna jazdę klasycznym motocyklem lub cruiserem, najczęściej po mieście? Idealnym kaskiem będzie model otwarty, czyli bez tak zwanej szczęki, a czasem nawet bez przedniej szyby. Jest to stosunkowo lekki model z niezła wentylacją, co wynika głównie z jego budowy. Świetnie sprawdzi się na przejażdżki po wielkich miastach, jak Warszawa, ale też mniejszych. Kolor warto oczywiście dobrać do barw swojej maszyny i swojego ubioru.

Wolisz szybką jazdę? Załóż kask integralny

Dla wielbicieli szybkiej jazdy poza miastem bezpieczeństwo jest jeszcze bardziej istotne. Dlatego oni powinni zaopatrzyć się w kask integralny, który jest pełną całością, czyli nie zawiera ruchomych lub wysuwanych elementów, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. Wiadomo, że ruszając w trasę, nikt nie zakłada ewentualnego upadku z maszyny, ale trzeba dmuchać na zimne.

Właśnie dlatego kask integralny jest tak szalenie istotnym elementem wyposażenia motocyklisty, który korzysta ze sportowej, szybkiej maszyny. Przy wyborze tego akcesorium koniecznie wypada zwrócić uwagę na materiał wykonania. Cześć tworzyw jest dużo solidniejsza, niż inne, dzięki czemu gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa podczas ewentualnego upadku. Urazy głowy mogą być bowiem niezwykle niebezpieczne.

Szeroka gama kolorystyczna

Przeglądając półki z kaskami motocyklowymi, na pewno można zauważyć nie tylko różnorodne ich rodzaje, co wiąże się z różną budową. Szeroki wybór dotyczy także kolorystki. Oczywiście wiadomo, że w przypadku klasycznych motocykli czy chopperów króluje raczej czerń. To kwestia stylu tych maszyn oraz ich kierowców. Z drugiej strony jednak motocykle crossowe to już inna bajka. Tam rozmaite kolory to widok zupełnie powszechny i dotyczy to zarówno maszyn, jak i ubiorów, w tym kasków.

Mniej i bardziej rzucające się w oczy produkty, ale niemal za każdym razem oferujące wielokolorowe motywy, to normalność w tym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *