Czy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy audi?

Jesteś przedsiębiorcą? Z pewnością na swojej głowie masz wiele obowiązków i każdego dnia podejmujesz mnóstwo ważnych decyzji. Warto sobie pomóc, wybierając takie rozwiązania, które optymalizują zarówno Twój czas, jak i budżet. Co zatem powiesz na audi wynajem długoterminowy? W końcu samochód służbowy to prawdziwa konieczność. Stanowi on wizytówkę dla przedsiębiorstwa i oczywiście podstawowy środek transportu. Warto zminimalizować koszty związane z tą poważną inwestycją i postawić właśnie na wynajem długoterminowy.

 

Co wybrać – leasing czy wynajem aut długoterminowy?

 

Bardzo wiele osób, które chcą kupić auto dla swojego przedsiębiorstwa, zupełnie nie wie, jak się za to zabrać. Najczęściej dochodzi nawet do pomyłek w terminologii. O czym mowa? O leasingu, który bywa mylony właśnie z wynajmem auta na dłuższy okres. Nie da się ukryć, że to spora pomyłka, ponieważ to dwie odrębne kwestie, które wiążą się z różnymi sposobami na finansowanie samochodu. 

 

Umowa leasingu sprawia, że leasingodawca udostępnia nam jako przedsiębiorcom przedmiot – w tym przypadku jest to samochód – który otrzymujemy w ramach comiesięczne spłacanych rat. Na samym starcie jednak musimy wpłacić opłatę wstępną zwaną czynszem inicjalnym. Na koniec, gdy umowa dobija kresu, decydujemy czy chcemy wykupić auto na własność czy też nie. Z kolei wynajem długoterminowy auta jest nieco bardziej komfortowy. Przede wszystkim każdego miesiąca płacimy tę samą ustaloną stawkę, która obejmuje koszt samochodu, serwisu, ubezpieczenia. Nie ponosimy w związku z tym żadnych dodatkowych opłat. Nie musimy także wpłacać opłaty wstępnej. Na koniec umowy auto po prostu wraca do wynajmującego.

 

Zalety, które kryją się za wynajmem długoterminowym samochodu

 

Decyzja o wynajmie długoterminowym auta jest niezwykle kusząca i korzystna. Przede wszystkim chodzi o to, że możemy wejść w posiadanie naprawdę eleganckiego, nowoczesnego oraz luksusowego auta. W normalnych warunkach wymagałoby to całkiem sporej inwestycji. Ponadto jesteśmy zwolnieni z wszelkich opłat, które mogą wykraczać poza umowę i jednocześnie wiązać się z użytkowaniem samochodu. Coś ulegnie awarii? Nie martw się. Usterka zostanie prędko naprawiona, a Ty nie poniesiesz za to żadnych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *