Co to jest blokada alkoholowa?

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone w Polsce. W zasadzie każda ilość alkoholu jest niedozwolona w Polsce, jeśli chodzi o jazdę. Najpierw jest określana jako wykroczenie, a następnie jako przestępstwo. Mimo wszystko bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które otrzymały już karę za prowadzenie pod wpływem alkoholu, jest zastosowanie blokady alkoholowej. Co to jest blokada alkoholowa? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

 

Blokada alkoholowa

 

Co to jest blokada alkoholowa? Jest to ciekawe rozwiązanie, które montowane jest w samochodzie osoby posiadającej już wykroczenie z powodu jeżdżenia pod wpływem alkoholu. Jest to taki alkomat, który montuje się przed środku samochodu, osoba zanim rozpocznie jazdę, musi wydmuchać powietrze do tego urządzenia i jeżeli pokaże ono 0,1 mg/dm3, wtedy samochód nie może zostać uruchomiony, ponieważ automatycznie się zablokuje. Jeśli osoba wcześniej już uruchomiła samochód zgaśnie on i nie będzie w stanie nim dalej jechać.

 

Nie da się ukryć, że jest to świetne rozwiązanie dla tych osób, które otrzymały zakaz prowadzenia pojazdami z różnych powodów, jest a także rozwiązanie dla tych osób, które otrzymały całkowity zakaz prowadzenia pojazdów, jednak po 10 latach mogą ponownie ubiegać się o możliwość jazdy. Jednak muszą mieć zamontowane właśnie takie urządzenie.

 

Co to jest blokada alkoholowa, już wiesz, natomiast na pewno zastanawiasz się, ile takie urządzenie może kosztować? Oczywiście nie jest to tani sprzęt, ponieważ trzeba jednorazowo zapłacić około 2000 zł. Musisz jeszcze wiedzieć, że ktoś musi zamontować Ci ten blokadę, dlatego musisz zwrócić się do profesjonalnego warsztatu. Z pewnością osoby tam pracujące będą chciały dosyć sowitej zapłaty za taką usługę, mimo wszystko warto zamontować sobie właśnie taki mini alkomat w samochodzie, który pomoże Ci poradzić sobie z faktem podróżowania autem. 

 

Możesz oczywiście dowiedzieć się nieco więcej na ten temat zaglądając na stronę:https://cuk.pl/porady/blokada-alkoholowa,  jest to firma, która zajmuje się również wyszukiwaniem różnorodnych atrakcyjnych ubezpieczeń OC i assistance dla Twojego samochodu. Jeśli stoisz akurat przed wyzwaniem zakupu odpowiedniej polisy, sprawdź dostępne tam oferty według porównywarki i dzięki temu unikniesz płacenia zbyt wysokich cen za OC.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *