Wycieraczki samochodowe – kompendium wiedzy

Wycieraczki do samochodu są bardzo często bagatelizowane przez kierowców, a to właśnie one dbają o komfort i bezpieczeństwo podróżowania. W poniższym artykule znajdują się podpowiedzi jak wybrać odpowiednie wycieraczki do samochodu

Wycieraczki do samochodu – rodzaje

Na rynku występują wycieraczki do samochodu w trzech rodzajach tj. tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Każdy z nich charakteryzuje się inną budową. 

Wycieraczki tradycyjne cechują się najprostszą konstrukcją, gdzie ramię wykonane z metalu dociska gumowe pióro do szyby samochodowej.

Wycieraczki płaskie są wykonywane z elastycznych materiałów, dzięki czemu bardziej przylegają do szyby. Konstrukcję tworzy połączona rama z piórem. 

Wycieraczki hybrydowe to oczywiście połączenie dwóch powyższych, omawianych już typów. Ściślej mówiąc, mają nowoczesną konstrukcję z klasycznym rodzajem przymocowania, co pozwala na zamontowanie takich wycieraczek również na szybach starszych modeli pojazdów osobowych. W niektórych przypadkach jednak trzeba używać dedykowanych adapterów. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, jakie wycieraczki do samochodu będą pasować. Najbezpieczniejszym wyborem w kontekście budowy będą wycieraczki proste, jednak biorąc pod uwagę przyleganie do szyby, to wycieraczki płaskie są najlepszym wyborem. 

Wycieraczki do samochodu – jak dobrać odpowiednie wycieraczki?

W pierwszej kolejności należy określić rozmiar tj. długość wycieraczek do naszego auta. Mało kto jednak pamięta o długości takich bagatelizowanych elementów prawda? Z tego względu warto korzystać z wyszukiwarek różnych producentów. Na przykład firma Oximo oferuje na swojej stronie internetowej wyszukiwarkę wycieraczek na podstawie modeli aut lub modeli wycieraczek. 

Osoba szukająca dobrego producenta wycieraczek powinna wpisać do sieci frazy typu „wycieraczki sklep” lub „sklep wycieraczki samochodowe”. Po chwili pojawią się sklepy internetowe czołowych producentów, którzy oferują wycieraczki najwyższej jakości. Wycieraczki są dostępne w sklepach stacjonarnych. Jak znaleźć taki sklep? Wycieraczki samochodowe to podstawowe elementy samochodu, które są dostępne w marketach, sklepach budowlanych, warsztatach samochodowych czy sklepach z częściami samochodowymi. 

Wycieraczki do samochodu – jakie wybrać?

Jeśli znamy już rozmiar i rodzaj wycieraczek, pozostaje wybór producenta i modelu. Czym się kierować przy wyborze wycieraczek? Przede wszystkim jakością, ponieważ te elementy zapewniają nam bezpieczeństwo na drodze. Dlatego najlepiej omijać szerokim łukiem tanie zamienniki za 30 złotych. Najlepiej wybrać modele wycieraczek czołowych producentów np. Oximo, które kosztują ok. 80-100 zł. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *