Flota samochodowa w firmie — jakie funkcje powinno mieć oprogramowanie do zarządzania nią?

Aby mieć pewność, że flota samochodowa w firmie będzie prawidłowo zarządzana, konieczne jest spełnienie co najmniej dwóch założeń. Pierwszym z nich jest z pewnością powierzenie tego zadania odpowiedniej osobie. Drugim zaś wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym drugim zagadnieniem. Opowiemy o funkcjach oprogramowania, na które przedsiębiorca koniecznie musi zwrócić uwagę, jeśli chce, aby zarządzanie flotą samochodową przebiegało bez żadnych problemów.

Floty samochodowe — monitorowanie pojazdów

Monitorowanie pojazdów, które należą do floty samochodowej w firmie to jedna z podstawowych funkcji, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli chce się wybrać odpowiednie oprogramowanie do zarządzania flotą pojazdów. Dzięki skutecznemu monitorowaniu osoba odpowiedzialna za to zadanie będzie mogła poznać dokładną pozycję pojedynczych aut. Dzięki temu, jeśli na drodze zdarzy się nieprzewidziana awaria, możliwe będzie wysłanie w krótkim czasie pomocy i przywrócenie usługi. Działanie to pozwoli zniwelować niepożądane opóźnienia.

Flota firmowa — powiadomienie o statusie pojazdu kolejną funkcją oprogramowania do zarządzania

Powiadomienie o statusie pojazdu to kolejna istotna funkcja, jaką powinno mieć oprogramowanie wspomagające zarządzanie flotą pojazdów firmowych. Pozwoli ono na otrzymywanie aktualnych powiadomień o statusie pojazdu, tzn. o przekroczeniu prędkości, nieautoryzowanym dostępie, czy długich postojach.

Punkty orientacyjne — istotna funkcja potrzebna do efektywnego zarządzania flotą

Dobrze dobrane oprogramowanie wspomagające zarządzanie flotą samochodową powinno mieć taką funkcję, jak punkty orientacyjne. Dzięki nie możliwe jest wyszukanie i identyfikacja istotnych z punktu widzenia kierowcy miejsc. Mowa tutaj np. o stacji benzynowej. Prawidłowo przeprowadzona analiza tras jest pomocna w zwiększeniu wydajności, a także poprawie usług, jakie przedsiębiorca oferuje klientom.