auto z usa

Jak sprowadzić auto ze Stanów

Coraz więcej amerykańskich aut pojawia się na polskich szosach. Oznacza to, że sprowadzanie aut z USA cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych rodaków. Jak sprowadzić auto ze Stanów?

Czy sprowadzanie aut z USA się opłaca?

Na rynku amerykańskim można znaleźć niemal wszystkie marki samochodów – jest to więc raj dla miłośników motoryzacji. Sprowadzanie aut z USA opłaca się ze względu na ogromny wybór i mniejsze opodatkowanie. W wielu przypadkach sprowadzenie auta z górnej półki jest znacznie tańsze niż zakup tego samego modelu od europejskiego dealera. Przed zakupem warto dowiedzieć się, ile kosztują części zamienne, których możesz potrzebować w przypadku awarii. Poza tym amerykański samochód może potrzebować niezbędnych przeróbek, aby dopuszczono go do ruchu w Polsce.

czerwony samochód

Jak sprowadzić auto ze Stanów?

Amerykańskie samochody na sprzedaż najbardziej opłaca się sprowadzać z udziałem zaufanego pośrednika, który doskonale zna tamtejszy rynek. Pośrednik pobierze prowizję od zakupu, lecz oprócz sprowadzenia auta zajmie się również załatwieniem najważniejszych formalności oraz udostępnieniem raportu historii pojazdu. Auto ze Stanów można również sprowadzić osobiście, kupując je bez prowizji u osoby prywatnej, jednak taki zakup wiąże się z brakiem gwarancji oraz koniecznością samodzielnego dopełnienia formalności i wykonania smog testu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *