Niezbędne wyposażenie motocyklisty czy szpanerski gadżet? Przeglądamy wybrane akcesoria do motocykli

Zakup motocykla jest dla wielu spełnieniem marzeń o wolności. Oto po pracowitym, choć mało emocjonującym tygodniu nadchodzi weekend. Można wreszcie wsiąść na stalowego rumaka i pognać przed siebie, gdzie oczy poniosą, bez konkretnego planu i dla samej przyjemności jazdy. Monotonna codzienność zostaje w tyle i przez dłuższą chwilę można udawać, że wcale nie planujemy do niej wracać.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Wiatr we włosach, wolność i grupa przyjaciół – tak to się zwykle zaczyna. Motocykl to tylko brama do wolności, wehikuł czasu, który przywołuje młodość. Niestety, niektórym nie na długo to wystarcza. Środek transportu często zmienia się w obiekt miłości, a to, co miało oderwać nas jedynie od codzienności, staje się pełnowymiarową pasją. Rozpaleni tą namiętnością motocykliści zaczynają traktować maszyny jak obiekt kultu. Rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie ulepszeń, bo przecież dla każdego motocyklisty jego motocykl jest wyjątkowy, a tę wyjątkowość musi potwierdzać jego wygląd. Odpowiedzią na te potrzeby są akcesoria do motocykli, których bogata oferta wciąż rośnie.

akcesoria

Pomysłowe ulepszenia i szpanerskie gadżety

Blask troskliwie wypielęgnowanych chromów potrafi zaćmić nawet najbardziej racjonalny umysł. W pogoni za oryginalnością łatwo przesadzić z „dodatkami”, których obecność trudno wytłumaczyć ich funkcjonalnością, choć istnieją oczywiście akcesoria do motocykli, które mają funkcje użytkowe i estetyczne jednocześnie. Te ostatnie dwa kryteria spełnia z pewnością osłona zbiornika paliwa. Ten element przede wszystkim chroni najbardziej widoczną część motocykla przed mechanicznymi uszkodzeniami i zarysowaniami, o które nietrudno podczas tankowania czy po prostu wsiadania na motocykl. Sklepy motocyklowe oferują tu dwa rozwiązania: tank pady, czyli elastyczne osłony naklejane na górną część baku lub osłony wlewu. Oba te rozwiązania mogą jednocześnie stać się designerskim elementem wizualnym, nadającym motocyklowi indywidualny, niepowtarzalny charakter. Zwłaszcza tank pady charakteryzuje szeroka gama kolorystyczna i bogate wzornictwo. Trudno jednak wytłumaczyć (mniej emocjonalnie zaangażowanej żonie) konieczność zakupu chromowanych nakrętek na wentyle w kształcie czaszek, naboju lub głowy orła. To samo można powiedzieć o dzwoneczkach motocyklowych czy podkładce pod nóżkę motocykla w kształcie stopy i niezliczonej ilości przypinek i znaczków.

Typy motocykli bardzo różnią się między sobą wizualnie, a motocyklizm ma wiele oblicz. Designerski wygląd i oryginalny charakter ukochanego motocykla jest z pewnością bezcenny, ale – jak we wszystkim – warto zachować umiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *