Trzech czołowych producentów tarcz hamulcowych

Układu hamulcowy to podstawa sprawnie działającego pojazdu. Kupując najwyższej jakości tarcze oraz klocki hamulcowe można zapewnić sobie i swoim pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy. Obecnie na rynku mamy do czynienia z dużym wyborem produktów. Spośród licznych ofert należy wybrać tą pochodzącą od renomowanych producentów. Czołowym markom można w pełni zaufać.

Tomex – wieloletnia tradycja i produkcja według najwyższych standardów

Kto w Polsce produkuje tarcze hamulcowe? Producent Tomex, który zarazem jest jednym z największych przedsiębiorstw tworzących elementy układu hamulcowego w całej Europie. Praktycznie co roku hale produkcyjne wypuszczają ponad 10 milionów elementów. Firma Tomex kładzie nacisk na produkty dla aut osobowych, dostawczych czy też autobusów i ciężarówek.

Za sprawą nowoczesnego zaplecza i innowacyjnych technologii, klocki, szczęki i tarcze hamulcowe, producent ten oferuje naprawdę najwyższej jakości. Ponadto innymi produktami dostępnymi na rynku jest chemia specjalistyczna, zestawy akcesoriów oraz czujniki ABS i zużycia. Poza tym, klocki hamulcowe Tomex jako pierwsze w Polsce uzyskały homologację ECE R-90.

Bosch – najbardziej znany producent części samochodowych

Od wycieraczek po tarcze hamulcowe, producent z Niemiec wytwarza wiele produktów, które trafiają do fabryk samochodowych na pierwszy montaż. Firmie Bosch zaufały koncerny samochodowe oraz wielu kierowców. Warto zaznaczyć, że tarcze hamulcowe producent Bosch stworzył bardzo odporne na powstawanie zniekształceń, które powoduje bicie na kole kierownicy.

Tym co Bosch charakteryzuje na tle konkurencji, to wspomniane duże przewodnictwo cieplne i równomierne zużywanie się podzespołów odpowiadających za hamowanie. Stały współczynnik tarcia sprawia, że trwałość podzespołów będzie znacznie wyższa niż w standardowych rozwiązań. Niestety rozwiązania takie jak np. tarcze hamulcowe, producent niemiecki wycenia stosunkowo drogo.

TRW – globalny koncern wytwarzający tarcze hamulcowe

Poza Europą najbardziej znaną i polecaną firmą jest TRW. Firma ta produkuje rocznie kilkanaście milionów tarcz hamulcowych. Oferta amerykańskiego przedsiębiorstwa jest bardzo rozszerzona i obejmuje wszystkie modele aut.

Producent ten kładzie szczególny nacisk na kontrolę jakości i przeprowadzanie zaawansowanych testów wytrzymałościowych. Dostarczając produkty na pierwszy montaż do fabryk samochodowych stosowane są nowoczesne technologię typu COTEC. Przykładowo klocki, dzięki temu szybciej dopasowują się do zacisków po wymianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *