Samochodem na lotnisko – co zrobić z autem, kiedy wylatujesz na wakacje?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że dojazd własnym samochodem na lotnisko jest najlepszą opcją – nie musisz gnieździć się w przepełnionym autobusie, swobodnie pakujesz swoje walizki, a czasami nawet oszczędzasz pieniądze, bo nie musisz wydawać ich na kolej. Jednak co zrobić z autem? Na odpowiedź na to pytanie mamy kilka pomysłów. Mamy nadzieję, iż sprawią, że przestaniesz przejmować się tym problemem.

Kiedy podróżujesz samotnie lub z paczką przyjaciół, zapewne nie macie problemu z tym, żeby wsiąść do komunikacji miejskiej i przejechać kilka przystanków na lotnisko. Każdy z Was ma swoją walizkę, której pilnuje, więc nie musisz martwić się o bagaże. Nawet, jeśli musisz dojechać do innego miasta, problem zazwyczaj rozwiązuje kolej. A doborowe towarzystwo rekompensuje Ci powstałe niewygody.

Problem z podróżą na lotnisko zaczyna się wtedy, kiedy w podróż wybierasz się z rodziną, w szczególności z małymi dziećmi, których trzeba pilnować równie uważnie, co bagaży. A tych przy dzieciach zapewne jest sporo. Jak wówczas dojechać na lotnisko? Pomijając dodatkowe koszty związane z biletami na pociąg i autobus, najlepiej samochodem. Dlaczego? Bo najbezpieczniej i najwygodniej. Pakujesz bagaże do bagażnika, dzieci na tylne siedzenie i wyruszasz w krótszą lub dłuższą trasę. Jeśli ta opcja najbardziej Ci odpowiada, jednak do tej pory nie zastanawiałeś się nad tym, co zrobić z samochodem, podpowiadamy kilka rozwiązań.

Drugi kierowca – jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań

Mogłoby się wydawać, że poproszenie o odwiezienie na lotnisko taty, czy przyjaciela to najlepsze rozwiązanie. Być może tak, pod warunkiem, że lotnisko znajduje sie w tym samym mieście, w którym mieszkacie i znajdzie się w samochodzie miejsce dla drugiego kierowcy. Jeśli jednak mieszkacie np. w Gdańsku, a wylot macie z Katowic, takie rozwiązanie może wydawać się irracjonalne. Pamiętajcie bowiem, że odwożąca Was osoba będzie musiała wziąć urlop zarówno na dzień Waszego wylotu, jak i przylotu. Warto zatem rozważyć dodatkowe opcje.

Parking przy lotnisku nie taki straszny, jak go malują

Wybierając własny samochód jako środek transportu, warto pokusić się o pozostawienie go na parkingu. Nie musi to być jednak parking komercyjny, na którym zapłacicie horrendalną stawkę za dobę. Parking Balice, jeśli wylatujecie na wakacje z Krakowa oferuje klientom lotniska atrakcyjne ceny. Co więcej, za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że wspomniane miejsce jest monitorowane przez 24 h/dobę, dzięki czemu masz pewność, że Twój samochód jest bezpieczny. Co więcej, gdyby okazało się, że zostanie skradziony, zapewne otrzymasz odszkodowanie, które w pewnym stopniu pokryje straty. Jak zatem widać, jest to jedno z lepszych rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować.

Najlepszy parking przy lotnisku w Krakowie znajduje się na tej stronie: https://www.parkingbalice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *