stacje ładowania

Stacje ładujące do samochodów elektrycznych – dlaczego powinny znaleźć się na każdym firmowym parkingu?

Samochody elektryczne to rozwiązanie, które stopniowo zyskuje na popularności. Ich osiągi coraz częściej zaczynają dorównywać wozom benzynowym, czego dowodem są tu chociażby najnowsze auta marek takich, jak Lamborghini czy Koenigsegg, stawiające właśnie na napęd elektryczny. I chociaż wiele osób wciąż podchodzi do nich z pewnym sceptycyzmem, tak sami eksperci są zgodni – już za kilka lat, silniki elektryczne staną się nowym standardem na drogach. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że wiele firm, w tym także polskich, decyduje się na zakup stacji ładowania wozów elektrycznych. Wszyscy jesteśmy bowiem świadomi, że czas naszej planety powoli się kończy. Wszechobecne spaliny pogłębiają efekt cieplarniany, zaś wiosna i jesień powoli zanikają, pochłonięte przez wydłużone lato i zimę. Warto jest więc otworzyć się na auta elektryczne i przekonać się, ile korzyści niesie ze sobą taka inwestycja.

 

 

Stacje ładowania na terenie firmy a publiczny wizerunek

 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach, publika zwraca szczególną uwagę na podejście firm do stanu naszej planety. Z tego też powodu, wielu właścicieli polskich firm zastępuje dotychczasowe auta służbowe elektrycznymi. Warto tu jednocześnie nadmienić, że uzupełnienie poziomu baterii takiej elektrycznej floty wcale nie musi być trudne. Nowoczesne stacje ładowania, jak chociażby EVlink, oferowane przez firmę Schneider Electric, pozwalają bowiem na obsługę kilku pojazdów jednocześnie. Zakup takiego urządzenia jest dobrym rozwiązaniem również w przypadku firm, które nie korzystają z wozów elektrycznych, ale często goszczą u siebie partnerów biznesowych lub klientów. Pozwoli nam to bowiem na pokazanie się z otwartej strony, której nieobojętny jest stan środowiska naturalnego.

 

 

Niezawodność nowoczesnych stacji ładowania

 

Stacje ładowania, oferowane przez renomowanych producentów, to także najwyższa jakość wykonania. Dzięki temu, uzupełnienie poziomu baterii jest procesem stosunkowo szybkim, zaś sama ładowarka nie ulegnie zepsuciu wskutek wahań temperatur lub obfitych opadów. Urządzenia te oferują również funkcje raportowania, rozliczania, a także identyfikacji osób, uprawnionych do skorzystania z ładowarki. Dzięki temu, z ładowarek samochodowych mogą korzystać nie tylko siedziby firm, ale też hotele lub osiedla mieszkaniowe.